1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Binance 4 Kırmızı ve 4 Yeşil Ünlem Nedir?

Binance 4 Kırmızı ve 4 Yeşil Ünlem Nedir?
0
Arkadaşına gönder veya paylaş:

Binance vadeli işlem yapan kullanıcıların pozisyonlarının yanında yer alan kırmızı ve yeşil ünlem zaman zaman 4 şekilde dolabiliyor. Binance Kırmızı ve Yeşil Ünlem nedir bu konu en çok araştırılan durumda. Kırmızı ünlem genel olarak kötü bir durum teşkil ediyor olsa da yeşil ünlem ise iyi bir durumu simgeler. Pozisyon açtıktan sonra belirli bir zaman geçtikten sonra 4 adet ünlem yükseliş ve düşüş trendine göre yanabiliyor. Kırmızı ünlemin 4 adet dolması liq pozisyonunuzun tehlikede olduğunu gösteriyor olsa da yeşil ünlemin dolması ise daha çok kazanç göstereceğini simgeliyor.

Binance vadelide Kırmızı Ünlem

Binance futures işlemlerinde açtığınız pozisyonların yan tarafında 4 adet ünlem işareti yer alır. Bu durumda kırmızı olarak yer alan ünlemlerin dolması liq pozisyonunuzun hızlı bir şekilde olma ihtimalini gösterir. Yani tahtada yer alan yatırımlar arasında çok fazla bir aralık olmadığından küçük bir ters pozisyon sonrasında liq olabileceğinizi gösterir. Bu durumda yapmanız gereken pozisyonunuzu kontrol ederek daha fazla zarar etmeden stop pozisyonu koymanız olacaktır.

Binance vadelide Yeşil Ünlem

Binance vadeli işlemlerde açtığınız pozisyon yeşil olarak görünüyorsa bu daha çok yükseleceği ve kazancınızı katlayacağınız anlamına geliyor. Pozisyon tahtasında sürekli olarak alım emirleri ,satış emirlerine göre fazla olduğundan ünlemler 4 adet yeşil olarak yanmaya devam eder. Bu durumda pozisyonlarınızı korumanız ve daha çok yükseleceğini gösterecek olmasının yanı sıra stop loss pozisyonlarınızı korumanız gerekir.

Pozisyonlarınızı açtıktan sonra sürekli olarak bu durumları kontrol ediyor olmanız kazancınızı artırırken , kaybınızı da bir o kadar azaltacaktır. Vadeli işlemlerde pozisyon açtıktan sonra mutlaka stopp loss korumasını yapmanız yatırımlarınızı bir nebze olsun koruyacaktır.

Kaldıraçlı işlemlerde yatırımlarınızı korumak için Stop Emirleri girmeyi unutmayın

buuon.com

Binance ADL Kırmızı ve Yeşil Ünlem

Binance ADL alanında kırmızı ve yeşil ünlemin anlamı ise bir nevi sigorta konumunda olmaktadır. Yatırım yaptığınız borsa da sigortalı bir şekilde işlemler devam ederken kazancınızın ve kaybınızın ne kadarlık bir kısmı sigorta şirketi tarafından karşılanacağını gösterir. Her kripto para borsasının bu şekilde bir koruma zorunluluğu vardır. Nedeni ise yüksek pozisyonlarda işlem açan kişilerin kazançlarını karşılamak için bu zorunlu bir durum olduğundan kazancınızı size vermeyecek olan borsa olması durumunda sigorta şirketi tarafından karşılanır. Dünyada bu şekilde nakit işlemi yapıldığından yatırım miktarı ile kazanç miktarı arasında bir koruma görevi görür.

ADL işleminde emirlerin hangi boyutlarda ve yaptığınız yatırıma karşı hangi durumda olduğunu da gösterir.

Örnek; Siz long pozisyonu açtınız ve kar durumundasınız. Bu durumda short pozisyonundan daha çok sizin açtığınız konumdan daha yükselerde emir girilmişse Yeşil ünlem sayısı artarak devam eder. Buda daha çok yükseleceğini gösterir. Tabi bu durum hızlı ve anlık bir şekilde değişebilir. Bu durumu kontrol etmek için stopp limit veya kar cebe yakışır mantığı ile hareket edebilirsiniz.

Short pozisyonu açtıysanız ve kar durumunda kırmızı yanar ise long pozisyonu açan emirler daha çok olduğundan anlık olarak zarar durumuna düşebilirsiniz. Kırmızı ve yeşil ünlemin yanmasının mantığı bu şekildedir.

Tıkla Oy ver
[Toplam: 0 Oyunuz: 0]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir